מאור ושות' - משרד עורכי דין
  

משרד עורכי דין מאור ושות' - היסטוריה

משרד עורכי דין מאור ושות' הוקם בשנת 1960, על-ידי עו"ד נחום פלדמן ז"ל.

עו"ד נחום פלדמן ז"ל נולד בפולין, התחנך בבית הספר העברי תרבות, קיבל חינוך ציוני ועבר את השואה בתלאות רבות. עלה ארצה באונייה מולדת, בעליה בלתי לגאלית, וגורש על-ידי הבריטים לקפריסין שם שהה כשנתיים. במהלך שהותו בקפריסין עסק נחום פלדמן ז"ל בחינוך ובהוראה למבוגרים. עם הגיעו לישראל בשנת 1949, התגייס לצה"ל. במקביל גויס לבית הספר החקלאי בן שמן, כמדריך ומורה. עסק במשך מספר שנים בהדרכה ובחינוך נוער עולה הנמצא במקום. עם סיום שירותו הצבאי ועבודתו בבית הספר בבן שמן, החל נחום פלדמן ז"ל את לימודי המשפטים בבית הספר הגבוה למשפט וכלכלה. את עיקר ייעודו ראה בטיפול בית ווהלין בגבעתיים ובהקניית תודעת השואה לדורות הבאים, בסיסמה "לזכור ולא לשכוח".

כעו"ד, כיהן עו"ד נחום פלדמן ז"ל כמזכיר לשכת עורכי הדין בתל אביב, ובוועד הארצי. עסק בעבודה ציבורית בהתנדבות, כעוזר למחלקה הסוציאלית בייצוג אנשים במשפטים שונים. עם הקמת בית המשפט העירוני לעניינים מקומיים בגבעתיים, מונה עו"ד נחום פלדמן ז"ל כשופטו הראשי ודאג להכנסת דפוסי עבודה מסודרים להבטחת פעילותו הסדירה של בית המשפט - כל זאת בהתנדבות. בנוסף לפעילותו ההתנדבותית בבית המשפט, כיהן כחבר בלשכת בני ברית ע"ש סמולנסקי בת"א ושימש פעמיים כנשיא הלשכה. כמו כן, היה פעיל בבונים החופשיים.

בשנת 1975, הצטרף למשרדו של עו"ד נחום פלדמן ז"ל, עו"ד יהודה מאור אשר במרוצת השנים הפך לשותף בו. עם פטירתו של עו"ד נחום פלדמן, בשנת 1987 הפך עו"ד  יהודה מאור לשותף היחיד וכך שונה שם המשרד למשרד עורכי דין מאור.

בתחילת המאה ה - 21 הצטרפו עו"ד ליאור מאור ועו"ד תומר מאור לצוות המשרד - תחילה במשרות טרום התמחות ועד עיסוקם כיום בתוך צוות עורכי הדין של המשרד.

מראשית ימיו של המשרד, בשנות ה - 60 של המאה הקודמת, עסק המשרד רבות בתחומי המשפט האזרחי-מסחרי. במשך כל שנותיו של משרד עורכי דין מאור, הירבו עורכי הדין במשרד לעסוק במלאכת הליטיגציה בשילוב עם עבודה משפטית אחרת כגון ליווי וייצוג בעסקאות ומול גורמים ממשלתיים ומנהליים כאלה ואחרים. בחלוף השנים, ידע המשרד להתאים עצמו לעולם המתקדם, ולא נשאר מאחור בכל הנוגע לטיפול בעסקאות נדל"ן ואף בטיפול בתחומי היי-טק.

בהיווסדו ובמשך עשרות שנים, שכן המשרד בלב איזור הסיטי של תל אביב. בשנת 2015 העתיק המשרד את פועלו למשכנו החדש, בלב איזור ההייטק התוסס של תל אביב, ברמת החייל. המעבר מסמל גם את התפתחות המשרד לטיפול בתחומי ההייטק.