פתיחת חשבון בנק בארה"ב; פתיחת חשבון בנק בארצות הברית; חשבון בנק בארה"ב; חשבון בנק אמריקאי;
נווטו עם Wazeחייגו אלינו

פתיחת חשבון בנק בארצות הברית

למידע על פתיחת חשבונות בנק בארצות הברית באמצעות משרדנו בבוסטון לחץ על הקישור

אנשים רבים, אשר אינם אמריקאיים (אינם "US Person" כפי שמגדיר המחוקק האמריקאי), מעוניינים לפתוח חשבונות בנק בארצות הברית, בין אם חשבונות פרטיים ובין אם חשבונות עסקיים. 

למשל: חשבונות בנק בארצות הברית עבור משקיעי נדל"ן: שוק הנדל"ן בארצות הברית מהווה יעד אטרקטיבי עבור משקיעים רבים, אשר רוכשים נכסים, בין אם לצורך ביצוע "פליפים" או בין אם לצורך השכרה. אם פועלים ללא חשבון בנק מקומי בארצות הברית, היכולת לפעול מצטמצמת ומסתבכת. דוגמא נוספת היא חשבון בנק לצורך פעילות מסחרית, כגון סחר אלקטרוני באמזון וכיו"ב. 

רקע

על מנת להבין את המורכבות של הנושא, יש לצלול מעט לתוך החקיקה האמריקאית שמהווה את המקור לפיקוח על פתיחת חשבונות בנק, בעיקר כשמדובר על זרים. הבנה של הרקע גם תאפשר לדעת ממה להיזהר, שכן יש לא מעט חברות שמציעות פתיחת חשבונות בנק בארצות הברית וכדאי לדעת למה לשים לב. 

בעקבות פיגועי ה - 11 בספטמבר, חוקק בשנת 2001 ה - USA Patriot Act או בשמו המלא:

Uniting and Strengthening America by Providing Appropriate Tools Required to Intercept and Obstruct Terrorism Act of 2001

הפרק השלישי של ה - Patriot Act ידוע בשמו "International Money Laundering Abatement and Financial Anti-Terrorism Act of 2001". 

סעיף 326 הוא הסעיף בחוק שרלוונטי לפתיחת חשבונות בנק. כותרת הסעיף: Verification of Identification. לפי הסעיף, ייקבעו סטנדרטים למוסדות בנקאיים בכל הקשור בזהות הלקוחות שלהם, שיחולו במקרים של פתיחת חשבון. הסעיף קובע שהסטנדרטים שייקבעו ידרשו ממוסדות פיננסיים לקבוע מנגנונים סבירים לזיהוי לקוח. 

בקצרה, כל בנק צריך (בין שאר הדרישות) לגבש הליך זיהוי לקוח, ולפעול לפיו בפתיחת חשבון. ההליך צריך לפרט את הפעולות הדרושות לצורך זיהוי לקוח (בין אם לקוח פרטי, או בין אם חשבון עסקי עבור חברה). כאשר מדובר בחשבונות עסקיים, הבנקים נדרשים לזהות מיהם הנהים בחשבון או במילים אחרות, מי עומד מאחורי החברה, ולדרוש את אותם מסמכי זיהוי הנדרשים מאדם פרטי. 

פרוטוקול זיהוי הלקוח שונה מבנק לבנק, ולוקח בחשבון, בין השאר, את גודל הבנק, אופי הלקוחות והחשבונות ועוד. 

לדוגמא: בבנקים מסוימים (למשל Bank of America) לא ניתן לפתוח חשבון אלא אם מבוצע זיהוי באחד מסניפי הבנק. כלומר: לא ניתן לפתוח חשבון בבנק אוף אמריקה מבלי להגיע לארצות הברית. נפנה למשל לעמוד:

https://www.bankofamerica.com/deposits/applying-for-accounts-faqs/

כלומר, אם נתקלים בשירות של פתיחת חשבון בנק בבנק אוף אמריקה, מרחוק, מדובר בוודאות בחשבון שייפתח בניגוד לנהלים של הבנק, על כל המשתמע מכך. חשוב לבדוק לפני שפונים לשירות של פתיחת חשבונות בנק בארצות הברית, שהבנק שעומדים לפתוח בו את החשבון, מאפשר פתיחה באופן כזה (בדיקה ישירות מול הבנק כמובן, ולא דרך אותו גורם שמתיימר לפתוח את החשבון). 

פתיחת חשבונות בנק בארצות הברית

האלטרנטיבה העומדת לרשות לקוחות זרים המעוניינים לפתוח חשבונות בנק בארצות הברית, בלי להגיע לארצות הברית, היא פניה לבנקים אחרים. מוכרים פחות, קטנים יותר. 

יודגש: עדיין יש לעבור הליך מאוד ארוך ויסודי של זיהוי מול הבנק במסגרתו יהיה להמציא את כל הפרטים על בעל החשבון ועל הנהנים בחשבון, תעודות מזהות, כתובות מגורים, וכו'. בנוסף, הנגישות לבנקים כאלה לא תמיד פתוחה לכולי עלמא (פעמים רבות מדובר בבנקים שניתן להגיע אליהם רק דרך הפניה, על ידי גורם שמוכר לבנק). 

למידע על פתיחת חשבונות בנק בארצות הברית באמצעות משרדנו בבוסטון לחץ על הקישור

פרטי יצירת קשר

תל אביב

הברזל 5א', רמת החייל

תל - אביב 6917009

טלפון: 03-5603210

פקס: 03-5605921

Boston, MA

30 Parkman St., 

Brookline, MA 02446

USA

Tel: +1-857-3612634