נווטו עם Wazeחייגו אלינו

משרד עורכי דין מאור ושות' - מאמרים

מאמרים קצרים אשר חיברנו בחלק מנושאי העיסוק של המשרד. 

בג

בג"צ "מטפל" בועדות הערר לענייני ארנונה

בפסק דין, החמיא בית המשפט לתנועה להגינות שלטונית וציין כי עתירתה אשר הוגשה במטרה לשפר את הטיפול בועדות הערר לענייני ארנונה, השיגה חלק ניכר ממטרתה. בית המשפט אף פירט,  את נוסח הנחיות למינוי ופעולת ועדות ערר לארנונה, אשר על פי הצהרת המדינה ייכללו בחוזר המנכ"ל במשרד הפנים.

קרא עוד

בית המשפט מתערב במילות המפתח בגוגל

בית המשפט מתערב במילות המפתח בגוגל

 דב קליין, מנתח פלסטי מוכר, הגיש תביעה נגד "פרופורציה" שהינה רשת המעניקה בין השאר שירותי כירורגיה פלסטית ונגד גוגל, בטענה כי פרופורציה משתמשת בשמו על מנת להוביל גולשים לאתר האינטרנט שלה בשימוש במערכת הפרסום של גוגל – Google AdWords.  

קרא עוד

עסקאות מכר או שכירות? זהירות!

עסקאות מכר או שכירות? זהירות!

כאנשים בגירים, אנו מגיעים לשלב בחיים בו אנו עומדים בפני ביצוע של עסקאות מקרקעין – בין אם אנו מוכרים או קונים נכס, או אם אנו שוכרים או משכירים נכס. חלק בלתי מבוטל של האוכלוסייה, חותם על חוזים לביצוע עסקאות מעין אלה מבלי להסתייע בשירותיו של עורך דין – בין אם מטעמי חיסכון או מטעמים אחרים (חיפזון? בטחון מופרז?). במאמר זה ננסה להאיר את עיניכם בטרם תחליטו לצעוד בדרך הזו ללא ליווי של עורך דין.  

 

קרא עוד

תביעה לפינוי מושכר

תביעה לפינוי מושכר

בשנת 2008, החליטה הממשלה (בצעד מבורך של שר המשפטים דאז, דניאל פרידמן) להוסיף את פרק ט"ז4 לתקנות סדר הדין האזרחי: תביעה לפינוי מושכר. מטרת התיקון היתה להבטיח, כי מי שמשכיר נכס בשכירות בלתי מוגנת, יוכל לפנות דייר שהפר את תנאי השכירות בתוך זמן סביר.

 

קרא עוד

חברה מפרת חוק

חברה מפרת חוק

הפרק הרביעי של חלקו התשיעי (הוראות כלליות) של חוק החברות, התשנ"ט – 1999, עוסק בסעדים, עיצום כספי ורישום חברה כחברה מפרה. במאמר זה נסקור את נושא רישום חברה כחברה מפרת חוק וההשלכות של רישום כזה. 

קרא עוד

רישום סימן מסחר

רישום סימן מסחר

רישום סימן מסחר הוא הליך חשוב בו עושים שימוש עסקים שונים, המעוניינים לייחד "סימן" מסוים לעניין הטובין שהם מייצרים או שירות שהם מעניקים. אין להקל ראש בהליך הרישום: רישום סימן מסחר ללא מחשבה תחילה עלול להחטיא את המטרה בבסיסם של דיני סימני המסחר. 

קרא עוד

פתיחת חשבון בנק בארצות הברית

פתיחת חשבון בנק בארצות הברית

עבור אמריקאיים, פתיחת חשבון בנק בארצות הברית היא פעולה פשוטה יחסית. הפעולה מסתבכת כאשר מעוניינים לפתוח חשבון בנק בארצות הברית למי שאינו אזרח ארצות הברית, אינו תושב ארצות הברית, ומסובכת בעיקר כאשר מעוניינים לפתוח חשבון מבלי להגיע כלל לארצות הברית. הרגולטור האמריקאי מטיל מגבלות רבות על הבנקים מתוך חשש להלבנת הון. 

קרא עוד

פרטי יצירת קשר

תל אביב

הברזל 5א', רמת החייל

תל - אביב 6917009

טלפון: 03-5603210

פקס: 03-5605921

Boston, MA

30 Parkman St., 

Brookline, MA 02446

USA

Tel: +1-857-3612634